Olej do auta

Olej do auta

Automobilové oleje jsou nedílnou součástí fungování spalovacích motorů všech druhů automobilů. Dodávají všem částem motoru možnost pracovat a nezasekávat se. Bez kvalitních automobilových olejů se může motor zadřít a auto je zralé na odpis. Tudíž není radno jezdit bez kvalitních olejů.

Automobilové oleje jsou určeny pro následující typy motorů:

Dále se mezi automobilové oleje řadí i převodové a tlumičové oleje, které jsou vyráběny na bázi syntetické a vysoce rafinovaných hydrokrakátů. Automobilové oleje jsou dále dělené na:

Nesou označení W („winter) a obsahují v sobě 6 tříd dle jejich chování při zimních teplotách – ovlivnění viskozity čerpatelnosti z motoru. Označovány jsou dle maximálních mínusových teplot, kterých jsou schopny dosáhnout a to na 0W, 5W (-5 stupňů), 10W, 15W, 20W a 25W.

Letní automobilové oleje jsou označovány pouze čísly – 20,30,40,50,60.

Jedná se o takzvané multigrádové oleje, které v sobě mají vlastnosti zimní i letní viskozity.

Výběr kvalitních automobilových olejů by měl být základ v řádné péči o automobil jako o celek. Jakmile se rozhodneme pro levnější a méně kvalitní motorový olej, může se nám stát, že během velmi krátké doby se „náš mazlíček“ promění v „nepojízdnou rachotinu“ a oprava tohoto stavu nás bude stát veškeré úspory a možná ještě i více.

Vždy se při výměně oleje domluvte se svým autoservisem a nechte si od nich doporučit nejlepší možný motorový olej i za cenu toho, že se vám údržba malinko prodraží. Rozhodně je to lepší než muset hradit kompletní čištění či ještě větší havárii vašeho vozu. 

Automobilové oleje

 
1
Kategorie
2
Značka
3
Kategorie
4
Viskozita
5
Norma
 
...
1
Zobrazení
Značky
Varianty
Stránkování:
Řazení dle:
   
skladem
 
Strana 1/31
...
1
 
Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít