Autožárovky

Autožárovky

Autožárovky jsou neodmyslitelnou součástí každého motorového vozidla. Ať již se budeme bavit o motorkách, bagrech nebo autobusech, všechny stroje, které se jakýmkoliv způsobem účastní běžného pozemních provozu na jakýchkoliv komunikacích, musí být vybaveny světly. A právě tato světla vycházejí z autožárovek.

Jako uživatel samozřejmě již ve výbavě svého vozu žárovky máte a stejně tak máte i povinnost mít v povinné výbavě krabičku s náhradními autožárovkami pro případ, že se vám některá cestou porouchá, protože díky tomu můžete způsobit komplikace na silnici či dokonce dopravní nehodu. V případě, že se vám za jízdy porouchá autožárovka, jste povinni ji vyměnit neprodleně poté, co tuto skutečnost zjistíte.

U autožárovek je několik důležitých vlastností, které zajišťují jejich správné fungování. Jsou jimi:

Autožárovky se ve své základní podstatě dělí na 4 základní typy:

Halogenové žárovky poskytují bělejší světlo a větší svítivost s mnohem delší životností než klasické žárovky. Je potřeba dát si u jejich nákupu pozor na to, aby byly homologované, protože jsou na trhu i nehomologované, které jsou určené pro závodní okruhy a tratě (Ralley), ale nejsou schválené do běžného dopravního provozu.

Xenonové autožárovky mají velmi vysoký světelný výkon a jejich barevné spektrum se vyrovná dennímu světlu. Všechna vozidla, která mají xenonová světla musejí mít dle zákona automaticky nastavený sklon svícení a ostřikovač světel. Xenonové autožárovky mají velmi dlouho životnost.

Autožárovky

Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít