Autobaterie 12V a 6V

Autobaterie 12V a 6V

Autobaterie jsou lidově nazývány akumulátory a naleznete je v každém motorovém vozidle neboť autobaterie jsou chemickým zdrojem elektrické energie, která je potřeba k nastartování všech spalovacích motorů, to je také jejich primární úkol.

Jakmile je motor nastartován, již sám produkuje elektrickou energii k fungování primárních i sekundárních systémů (radio, okýnka, klimatizace, světla). Pokud je motor v klidu, to znamená, že auto stojí na místě a nevytváří se pojízdný proces, potom všechny elektrická zařízení napájí autobaterie, která je během jízdy napájena z motoru přes alternátor nebo dynamo.

Životnost autobaterie se pohybuje v rozmezí od 4 do 6 let, ale samozřejmě jí prospívá častější používání na delší vzdálenosti. Autobaterie je brána za nenávratně poškozenou ve chvíli, kdy její napětí klesne pod 1,75V. Především v zimním období jsou baterie velmi namáhány a je tak potřeba je častěji kontrolovat. V případě, že je baterie již nenávratně vybitá, je potřeba nechat ji ekologicky zlikvidovat a to 2 způsoby:

Výměna baterie je jednoduchá záležitost a není potřeba kvůli tomu navštěvovat autoservis. Jen je potřeba mít na paměti, že u modernějších aut může během výměny baterie dojít ke ztrátě určitých funkcí a přepnutí elektroniky do nouzového režimu. V těchto situacích nefunguje centrální odemykání.

Pro dobíjení baterie je potřeba jezdit na dlouhé vzdálenosti. V případě častého startování a jen „popojíždění“ je baterie velmi namáhaná a často se stává, že se zcela vybije a je potřeba ji vyměnit. Pro dobití baterie jízdou je potřeba dojet 50-60 km. V zimním období je to o malinko složitější, protože akumulátor je podchlazený a potřebuje 10-30 km na zahřátí a teprve potom je schopen kvalitně dobíjet baterii, to znamená, že v zimních měsících je potřeba najet 60-90 km, aby se baterie zcela dobila. Pro prodloužení životnosti autobaterie se doporučuje dolévat destilovanou vodu a to do 10 mm nad značené desky.

Autobaterie

 
1
Kategorie
2
Značka
3
Kategorie
4
Napětí
5
Kapacita
6
Rozmístění pólů
7
Startovací proud
 
...
1
Zobrazení
Značky
Stránkování:
Řazení dle:
   
skladem
 
Strana 1/12
...
1
 
Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít