Motorové oleje

Motorové oleje

Motorové oleje jsou nedílnou součástí motoru každého motorového vozidla. Bez použití těchto speciálních olejů nejsou tato vozidla schopna fungovat, protože tyto oleje slouží jako:

Motorové oleje jsou děleny do dvou základních skupin:

Ropné:

Ropné motorové oleje jsou produkovány v ropných rafinériích a to trojí destilací ropy, kterou se odstraňuje přebytečná voda a nežádoucí nečistoty. Teprve po 3. destilaci je výsledkem základ pro ropné motorové oleje.

Syntetické:

Tato skupina se vyznačuje vyšší tekutostí za nižších provozních teplot a menší odparností. Zároveň jsou syntetické motorové oleje menší zdrojem uhlíku a síry, tím pádem nezanášejí motor zbytečnými nečistotami. Z těchto důvodů jsou syntetické motorové oleje dražší, zároveň ovšem maí i horší mrazivost než ropné motorové oleje.

+ kompromis mezi těmito dvěma skupinami – POLYSYNTETICKÉ

Polysyntetické motorové oleje vznikají kombinací ropných a syntetických motorových olejů a vzniká tak cenově dostupný kompromis nejlepších vlastností jak ropných tak i syntetických.

Vlastnosti motorových olejů lze zvýšit a podpořit přidáním aditiv, které základní vlastnosti zlepšují. Doporučují se především u moderních aut, která mají vysoké nároky na výkon a jejich motory jsou tak vytíženější a tak je potřeba zvýšit účinnost motorových olejů, aby byly zajištěny lepší jízdní vlastnosti. Aditiva do motorových olejů dodávají lepší vysokoteplotní a vysokotlakou odolnost, stálost ve styku se spalovanými látkami, lepší čistící schopnosti a nižší pěnivost, tím pádem zaručují lepší a delší výkon motoru.

Motorové oleje

 
1
Kategorie
2
Značka
3
Kategorie
4
Viskozita
5
Norma
 
...
1
Zobrazení
Značky
Varianty
Stránkování:
Řazení dle:
   
skladem
 
Strana 1/83
...
1
 
Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít