Plastické mazivo a vazelína

Plastické mazivo a vazelína

Plastická maziva jsou speciální druhem mazacích prostředků pro všechny stroje, motory a převodovky. Jsou též nazývány jako mazací tuky nebo vazelíny. Jejich mimořádnost spočívá v polotuhé konzistenci s vyšší počáteční viskozitou. Na rozdíl od motorových olejů, plastická maziva mnohem lépe přilnou a nestékají. Využívají se tudíž především v místech, kde jsou motorové oleje bez šance na uchycení. Jejich aplikace ve většině případů probíhá pomocí mazací pistole.

Plastická maziva jsou vyráběna ze 3 hlavních složek:

Plastická maziva vytvářejí dlouhodobou mazací ochranu a měla by být vybírána podle doporučení výrobce součástek. Dělí se do 9 tříd podle viskozity a to následujícím způsobem:

Zajímavé a velmi složité je též označení plastických maziv, protože ve svém označení mají 3 písmena a 2 číslice, každá položka označuje něco trošku jiného:

  1. písmeno – druh aplikace
  2. písmeno – typ základového oleje a přísad
  3. číslice – konzistence (dle třídy viskozity)
  4. písmeno – maximální provozní teplota a odolnost vůči vodě
  5. číslo – minimální provozní teplota

Když si vybíráte správné plastické mazivo pro svůj stroj, je potřeba se řídit jeho označením a dát především na doporučení výrobce, který prostředek je nejlepší pro ochranu stroje.

Plastické mazivo a vazelína

Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít