Motocyklové oleje

Motocyklové oleje

Motocyklové oleje jsou považovány za nejvíce namáhané motorové oleje vůbec. Důvodem toho je vysoké pracovní podmínky motorek především v závislosti na vysoké otáčky a vysoký výkon, jak u dvoutaktních tak i u čtyřtaktových motorů.

Z výše uvedených důvodů jsou na motocyklové oleje kladeny mnohem vyšší nároky než na automobilové oleje a tak musí mít pevnější mazací film těchto olejů. Tyto oleje jsou velmi důležité na životnost motoru a dělí se na:

Syntetické:

Vyznačují se vyšší tekutostí za nižších provozních teplot, mají nižší odpařivost a poskytují menší zdroj uhlíku a síry, tím dochází k nižšímu zanášení motoru nečistotami. Jsou sice dražší než jiné formy motocyklových olejů a mají horší mrazivost, ale za to motory s tímto druhem motocyklového oleje mají vyšší životnost.

Polosyntetické:

Tato forma motocyklových olejů je ekonomičtější a také velmi kvalitní pro životnost motoru. Polosyntetické oleje jsou vyráběny z kvalitního syntetického základu, který je vyráběn přímo na míru s minerálními složkami, aditivy a výkonnostními složkami, estery a polyalfaolefiny. Toto složení přináší nejlepší možnou podporu jízdních, životostních i výkonostních vlastností každého motocyklu.

Minerální:

Jde o soubor všech základních motorových olejů bez jakýchkoliv přidaných směsí a aditiv. Jedná se o nejčistší, ale ne o nejlepší možnost motocyklových olejů.

Důležité je brát na zřetel i životnost motocyklových olejů. Tuto životnost však neurčuje výrobce olejů ale výrobce motocyklů jako takových, protože ten nejlépe zná testy a přesné specifikace každého stroje a proto je jeho doporučení mnohem důležitější než doporučení výrobce motorových olejů.

Dalším důležitým bodem, který je potřeba dodržovat, je přesný postup pro výměnu oleje. Tato výměna musí být vždy kompletní. To znamená, že nikdy, ale opravdu nikdy nedoporučujeme pouze dolévání oleje, ale naopak vždy je potřeba provést kompletní výměnu. To znamená vypustit veškerý olej v motoru a nahradit jej přímo novým a čerstvým. Jinak nikdy nedosáhnete těch správných jízdních vlastností ani péče o motor.

Motocyklové oleje

 
1
Kategorie
2
Značka
3
Kategorie
4
Viskozita
5
Norma
Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
TecDoc INSIDE Zde zobrazená data, zejména celá databanka, nesmí být kopírovány. Data ani celá databanka, nesmí být bez předchozího souhlasu kopírovány, rozšiřovány a/nebo nesmí být toto umožněno třetím stranám. Uvedené jednání bude představovat poškození autorského práva a jako takové bude postihnuto.
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít