Převodový olej

Převodový olej

Převodové oleje jsou zcela jiné než oleje motorové. Mají jiné složení aditiv a nejsou na ně kladeny tak vysoké nároky na určité vlastnosti jako u motorových olejů. Liší se od nich i co se týče cenových relací, protože mezi druhy a cenami převodových olejů jsou velmi vysoké rozdíly.

Převodové oleje je používají pro všechny typy převodovek od manuálních až po automatické či hybridní. Rozdělují se, stejně jako motorové oleje, na:

Monográdové:

Multigrádové:

U převodových olejů se však nejčastěji využívají právě monográdové a proto je nutné je vždy před letní a zimní sezonou měnit. Podle výkonosti se převodové oleje rozdělují na 4 základní třídy:

            - hypoidní převody s vysokou zátěží (traktor)

            - nejtěžší provozní podmínky (autobus)

            - proměnné rázové zatížení

Převodové oleje se dle použití dělí na:

Při výběru převodového oleje je potřeba se řídit doporučením výrobce převodovky jako takové. U převodových olejů není kladen důraz na nutnost vydržet vysoké teploty, protože u převodovky teplota nepřesáhne 60 stupňů Ceslsia, zároveň nepůsobí ani žádné spaliny či nespálené palivo. Na druhou stranu na rozdíl od motorových olejů jsou převodové oleje vystaveny vysokým tlakům a střikovému nebo smykacímu namáhání. Vysoký důraz je kladen především na mazací a konzervační vlastnosti.

Převodové oleje musejí být vyrobeny tak, aby byli schopny dlouhodobě přilnout a udržet se na všech jednotlivých částech převodovky a to i v době dlouhodobého odstranění z pozemního provozu. Není kladen důraz na přílišnou viskozitu, ale za to je potřeba aby tyto oleje co nejdéle zabraňovali oxidaci materiálu, která je většinou počítána na 5 let, u některých převodových olejů však tato hranice není určována.

Převodové oleje

 
1
Kategorie
2
Značka
3
Kategorie
4
Viskozita
5
Norma
 
...
1
Zobrazení
Značky
Varianty
Stránkování:
Řazení dle:
   
skladem
 
Strana 1/10
...
1
 
Prodáváme jen to nejlepší
... protože Váš stroj si to zaslouží
   
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít